Bumech wybija z trójkąta.

Ze wszystkich spółek węglowych, na obecnych zawirowaniach zdecydowanie najbardziej korzysta Bumech. Kurs jest od dwóch lat w szalonej hossie i od covidowego dołka z roku 2020 urósł około 5500%. Jak na razie nie widać żadnych sygnałów końca trendu wzrostowego. Aktualnie kurs walczy z ważnym oporem, który pokrywa się jednocześnie ze zniesieniem 0,38 mierzenia całej bessy z lat 2011-2020. Świece miesięczne są jednak cały czas w układzie wzrostowym. Do końca sierpnia zostało kilka dni i jeśli bieżąca świeca nie zostanie zepsuta, to zachowa się układ sprzyjający kontynuacji.

Interwał miesięczny, wykres dwunastoletni:

Na interwale miesięcznym widzimy, że 4 sierpnia doszło do pędzącej, jednoświecowej korekty. Następnie kurs uformował strukturę przypominającą trójkąt zwyżkujący. Dzisiaj doszło do wybicia. Jego jakość nie jest najlepsza ale sam fakt wybicia jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego. Poranne wzrosty zostały zjedzone w drugiej połowie sesji i po wybiciu pozostał górny cień. Jednak biorąc pod uwagę jak słaby był dziś cały szeroki rynek, to Bumech i tak pokazał siłę relatywną. Jeśli sytuacja na GPW się poprawi, to kurs będzie miał szansę na dalszy wzrost. Jeśli natomiast dojdzie do spalenia wybicia, będzie to sygnał negatywny i pojawi się ryzyko cofnięcia. Kluczowa wtedy będzie obrona wsparcia w okolicy 69-70 zł. Jego przełamanie oraz wybicie dołem z trójkąta, po wcześniejszym fałszywym wybiciu górą, mogłoby doprowadzić do zmiany trendu, przynajmniej w krótkim terminie. Kolejne wsparcie będzie wtedy w okolicy 57,50-61,50.

Interwał dzienny, wykres pięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.