Z cyklu: Pomysł na zysk – SANOK vol.2

Do gry na kolejne sesje wchodzi spółka Sanok. Jest to podmiot który niezmiennie cieszy się zainteresowaniem inwestorów, jednak nie nagradza ich w ostatnim czasie wzrostami kursu.

Przez niemal cały 2021 rok notowania waloru przemieszczały się w trendzie bocznym powyżej poziomu 20zł za akcję. Jednak jesienią, na dużych wolumenach Sanok poddał swoje wsparcie w rejonie 20,50zł i przeszedł do trwalszego trendu spadkowego.

Ostatnie tygodnie to jednak poprawa wyceny spółki z wyraźnym wyskokiem kursu z rejonu 10,50zł, na poziomy tuż powyżej 14zł. Wszystko to działo się na przełomie lipca i sierpnia, po czym nastąpiła stagnacja notowań i przygotowywanie się „byków” do wybicia wspomnianego oporu strefy 14-14,14zł

To właśnie przebicie ostatniej „górki” na wykresie będzie oznaczało zmianę trendu średnioterminowego na walorze i otwartą drogę w kierunku oporu związanego z uformowanym na wykresie podwójnym szczytem. Miało to miejsce w styczniu i lutym 2022 roku w obszarze cenowym 18,2 -18,50zł. Uprzedzając informacje związane z założeniami naszego zakupu, będzie to pierwszy poziom take profit, przy którym uzyskamy zwrot z inwestycji na poziomie 3:1 w stosunku do zakładanej straty maksymalnej.

Innym, bardziej dalekosiężnym celem stanie się realizacja drugiej opcji  zamykania zyskownej pozycji, w obszarze wspomnianych już przeze mnie szczytów  z 2021 roku.

Zanim zaczniemy liczyć zyski musimy nabyć papiery spółki . Warunkiem zawarcia transakcji będzie dojście notowań do poziomu 14,20zł, a poziomem stop loss stanie się cena 12,80zł leżąca poniżej poziomu średnich SMA wykresu dziennego.

Spółka:  SANOK

Zakup : 14,20

Stoploss:  12,80zł               Strata: -10%

Takeprofit  I: 18,46zł         Zysk: 30%

Takeprofit  II: 26,90zł        Zysk: 90%

Stosunek strata /zysk          1:3 lub 1:9

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 14,20zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Boryszew

czas czytania: 2 min.

Bumech wybija z trójkąta.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.