Akcje ATrakcje: Boryszew

Na przełomie kwietnia i maja doszło tu do potężnego wybicia, potwierdzonego bardzo dużymi wolumenami. Następnie, na początku czerwca, kurs spadał po odcięciu wysokiej dywidendy. Pierwsza próba odrobienia odcięcia nie powiodła się. W lipcu kurs utworzył podwójny szczyt w okolicy 5,90 zł i powrócił do spadków. Dołek sierpniowy uformował się jednak nieco powyżej czerwcowego. Od początku sierpnia kurs klepał dno w okolicy 4,80-4,90 zł i utworzył podwójny dołek. Podczas piątkowej sesji nastąpiło wybicie przy nieco podwyższonym wolumenie. Pojawia się więc szansa powrotu na szczyt w okolicy 5,90 zł, a jeśli uda się go przebić, to być może kurs odrobi odcięcie dywidendy i dojdzie do oporu w okolicy 6,40 zł.

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia w okolicy 5,15 zł, to stop loss możemy ustalić poniżej strefy najbliższego wsparcia np. na 4,79 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 6,60 % straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić w okolicy lipcowego szczytu na przykład na 5,89 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 14% zysku. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można ustalić na kolejnym oporze np. na 6,40 zł. Jego realizacja dałaby około 24% zysku.

Spółka: Boryszew

Kupno:            5,15 zł

Stop loss:        4,79  zł,        strata: -6,60%

Take profit I :  5,89   zł,      zysk:  +14%

Take profit II: 6,40 zł,        zysk   +24%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/3,60

Interwał dzienny, wykres pięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.