Benefit odzyska formę?

Kurs Benefitu porusza się w trendzie spadkowym od maja zeszłego roku. Od czerwca bieżącego roku trwa korekta wzrostowa. Wczoraj po sesji spółka podała informację o wynikach. Zysk netto w drugim kwartale wzrósł o 208% wobec roku poprzedniego. Był jednocześnie o 54% wyższy od średniej oczekiwań analityków. Rynek przyjął te wyniki bardzo pozytywnie i kurs otworzył się dzisiaj dużą luką wzrostową. Ostatecznie zamknął się 9,60% na pulsie. Na razie nie udało się jednak przebić linii trendu rysowanej od szczytu z roku 2021, a sesja zamknęła się niedźwiedzim pin barem w okolicy tej linii. Zabrakło bykom siły do zmiany trendu na wzrostowy. Kupno w obecnej sytuacji wiąże się więc z ryzykiem cofnięcia. Kluczowe wsparcie mamy w tej chwili w okolicy 610 zł. Jeśli kurs rzeczywiście zacznie się cofać to może być rozgrywane zamknięcie luki. Z punktu widzenia byków dobrze by było gdyby po zamknięciu luki nastąpiło odbicie. Zanegowanie luki byłoby sygnałem negatywnym. Jeśli zatem bykom uda się utrzymać kurs powyżej 610 zł a po ewentualnej cofce lub konsolidacji przebita zostanie linia trendu, to pojawi się bardzo ciekawa sytuacja techniczna.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.