Akcje ATrakcje: PGE

Kurs PGE porusza się w zwężającej się konsolidacji pomiędzy spadkową i wzrostową linią trendu, które razem tworzą klin. Już niedługo powinno przyjść rozstrzygnięcie, w którą stronę pójdzie kurs. Jeśli wybije górą, pojawi się szansa na kontynuację trwających od marca wzrostów. Jeśli natomiast dojdzie do wybicia w dół, to mogą rozpocząć się spadki. Dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to można na razie się wstrzymać i poczekać aż do wybicia w górę rzeczywiście dojdzie.

Spółka: PGE

Cena kupna: 7,70 zł (warunek - przebicie oporu)

Stop loss:            7 zł,   strata: -   9%

Take profit I:      8,60 zł, zysk:   +11%

Take profit II:     10,40 zł, zysk:  +35%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/4

Jeśli kupimy akcje po wybiciu, to cenę umowną kupna możemy wyznaczyć w okolicy 7,70 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej najbliższego dołka oraz linii trendu wzrostowego, czyli np. w okolicy 7 zł. Wyjście z pozycji po tej cenie przyniesie nam około 9% straty.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 8,60 zł i jego realizacja przyniesie nam zysk nieznaczne przewyższający dopuszczalną na tej pozycji stratę. Drugi poziom take profit może być nieco dalszy, na przykład w okolicy oporu na 10,40 zł Zamknięcie pozycji w tym miejscu da nam około 35% zysku czyli prawie czterokrotność dopuszczalnej straty.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.