Akcje ATrakcje: PGE

Kurs PGE przebywał od wielu lat w trendzie spadkowym. Jednak w roku 2021 udało się przebić linię trendu. Podczas wojennego dołka wydawało się, że przebicie to może zostać zanegowane i kurs wróci do spadków. Bykom udało się go jednak wyciągnąć. Od wojennego dołka kurs porusza się w trendzie wzrostowym wykazując się siłą relatywną na tle słabego rynku. Aktualnie zatrzymał się na oporze z 2021 roku. Jeśli uda się go przebić, to trend wzrostowy może być kontynuowany.

Ponieważ kurs jest aktualnie na oporze, decyzję o kupnie można uzależnić od jego przebicia. Możemy więc przyjąć umowną cenę kupna 11 zł, co oznaczałoby wejście nieznacznie powyżej oporu. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej ostatniego dołka np. na 9,93 zł. Jego realizacja oznaczałby około 9,50% straty.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Jeśli rzeczywiście uda się przebić obecny opór i kurs będzie kontynuować wzrosty, to poziomy take profit można ustalić przy kolejnych strefach oporu. Pierwszy poziom na przykład na strefie oporu w okolicy 12,25 zł dałby około 11,50% zysku, czyli nieznacznie powyżej dopuszczalnej straty. Jeżeli uda się go przebić, to drugi poziom take profit można ustać na kolejnym oporze w okolicy 14,70 zł. Jego realizacja mogłaby przynieść około 33% zysku.

Spółka: PGE

Zakup: 11 zł (warunek - przebicie oporu)

Stop loss:        9,93 zł      strata: -9,50%

Take profit I:  12,25 zł,   zysk:  +11,50%

Take profit II: 14,70 zł, zysk:  +33,5%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,20

Take profit II:  1/3,5

Interwał tygodniowy, wykres dwunastoletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.