Mocne spadki na Grupie Azoty. Efekt słów ministra Sasina?

Grupa Azoty była jednym z najsilniejszych walorów ostatnich kilku miesięcy. Od wojennego dołka kurs urósł około 100%. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że silny trend może być kontynuowany. 17 czerwca nastąpiło odbicie od linii trendu, któremu towarzyszył wysoki wolumen. Mogło ono kończyć szybką korektą spadkową rozpoczętą pod koniec maja. Odbicie nie trwało jednak długo. Kurs nie zdołał dojść do oporu w okolicy 55 zł. Zamiast tego utworzył niższy szczyt w okolicy 52 zł. Dzisiejsza długa spadkowa świeca przełamała linię trendu rysowaną od wojennego dołka. W takiej sytuacji o wzrosty może być trudno i bardziej prawdopodobna wydaje się kontynuacja korekty spadkowej. Aktualnie kurs zatrzymał się na wsparciu w okolicy 46 zł, lecz przy takiej sile podaży jaką dzisiaj widzieliśmy, raczej nie można pokładać w nim dużej nadziei, choć jakieś odreagowanie po mocnych spadkach może mieć miejsce. Kolejna strefa wsparcia jest nieco niżej, w okolicy 45 zł. Pokrywa się ona z ważnym klastrem zniesień 0,38 i 0,618. W okolicy 43 zł wychodzi natomiast mierzony zasięg dwuodcinkowej korekty.

Podczas dzisiejszej sesji słaby był cały szeroki rynek ale Grupa Azoty wyróżniała się szczególnie negatywnie. Słabo zachowywała się większość spółek państwowych. Znacznie mogły mieć słowa ministra Sasina, który powiedział, że to nie jest czas na maksymalizację zysków dla spółek skarbu państwa. Zaapelował on również aby spółki były solidarne z własnymi klientami. Na razie są to tylko apele. Nie ma żadnej ustawy nakazującej spółkom skarbu państwa dzielenie się zyskami. Niepokój został jednak zasiany. Widać to dzisiaj na kursach wielu spółek państwowych a najbardziej na Grupie Azoty.

Interwał dzienny, wykres logarytmiczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: PGE

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: KGHM

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.