Akcje ATrakcje: KGHM

KGHM jest w trendzie spadkowym od około roku. Aktualnie drugi raz testuje wsparcie w okolicy 115 zł. Piątkowa sesja zakończyła się inside barem, co sugeruje że, jak na razie, obrona wsparcia się udaje. Pojawia się więc szansa na podwójne dno. Jeśli kurs przebije maksimum świecy piątkowej, będziemy mieli wybicie górą z inside bara oznaczające kontynuację odbicia. Mocne zamknięcie wczorajszej sesji w USA może dawać nadzieję na pozytywne otwarcie na WIG-20 w poniedziałek.

Za warunek kupna możemy więc uznać przebicie maksimum świecy piątkowej. Za cenę kupna możemy przyjąć umownie 118 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustalić poniżej strefy wsparcia, np. na 111,90 zł. Jego realizacja dałaby około 5,50% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicy 134 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby  około 12,5% zysku. Drugi poziom take profit można natomiast ustalić na szczycie w okolicy 150 zł. Jego realizacja dałaby około 26% zysku.

Spółka: KGHM

Zakup:                 118  zł (warunek - przebicie maksimum świecy piątkowej)

Stop loss:            111,90 zł,  -5,50 %

Take profit I:        134 zł,      +12,5 %

Take profit II:      150 zł,        +26 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/5

Interwał dzienny, wykres logarytmiczny, półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.