Akcje ATrakcje: PKN Orlen

Kurs PKN Orlen od roku 2022 porusza się w konsolidacji. Aktualnie jest przy jej górnych maksimach. Jeśli uda się wybić górą, pojawi się szansa na rozwinięcie trendu wzrostowego.

Spółka: PKN Orlen

Cena kupna:        71 zł ( po przebiciu szczytu z 9 kwietnia)

Stop loss:            65 zł,   strata: -8,5%

Take profit I:      83 zł, zysk:   +17%

Take profit II:     91 zł, zysk:   +29 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/3

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć 71 zł. Póki kurs jest na oporze można się jeszcze wstrzymać z zajmowaniem pozycji i poczekać na przebicie szczytu z 9 kwietnia. Jeśli kupimy akcje, to stop loss można ustawić poniżej dołka w okolicach 65,5 zł. Za umowną cenę stop lossa przyjmujemy 65 zł. Jest to około 8,5% poniżej ceny kupna.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć na oporze w okolicach 83 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 17% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty. Drugi poziom take profit można umownie ustalić na szczycie z roku 2021 w okolicach 91 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 29% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres pięcioletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.