Akcje ATrakcje: Polenergia

Kurs Polenergii poruszał się w trendzie spadkowym od sierpnia zeszłego roku. W marcu bieżącego roku spadki zakończyły się i rozpoczęła się konsolidacja. Podczas trwania konsolidacji przebita została linia trendu spadkowego, a w trakcie dzisiejszej sesji doszło do wybicia górą z konsolidacji. Mamy więc sygnał odwrócenia trendu spadkowego i pojawiła się możliwość kupna.

Jeśli kupimy akcje po cenie dzisiejszego zamknięcia, czyli 87,6 zł, to stop loss możemy ustawić poniżej ostatniego dołka np. w okolicy 77,5 zł. Jeśli nasze wejście będzie nieudane i stop loss zostanie zrealizowany, to poniesiemy około 12% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy na przykład ustalić w okolicy 100 zł, gdzie jest strefa oporu pokrywająca się z ważnym zniesieniem 0,618. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniesie około 14% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata na tej pozycji. Jeśli pierwszy poziom zostanie przebity, to drugi poziom take profit możemy wyznaczyć na ATH w okolicy 115 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu da nam około 30% zysku.

Spółka: Polenergia

Cena kupna:        87,6 zł

Stop loss:            77,5 zł,   strata:     -12%

Take profit I:      100 zł,    zysk:    +14%

Take profit II:     115 zł,    zysk:    +30%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1

Take profit II: 1/2

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.