Asbis z ATH przed wynikami.

Jutro Asbis poda wyniki za I kwartał 2023 roku. To one mogą zadecydować o dalszych losach kursu. Jeśli chodzi o analizę techniczną, to widzimy że kurs jest w trendzie wzrostowym od dołka z marca zeszłego roku. W marcu roku bieżącego kurs przebił ATH z roku 2021. Były opór w okolicy 28 zł, po przebiciu zmienił się w strefę wsparcia i w ciągu ostatnich kilku tygodni mogliśmy obserwować konsolidację pomiędzy byłym ATH a zniesieniem Fibo 1,13. Aktualnie świeca tygodniowa nieznacznie wybija z tej konsolidacji i ustanawia nowe ATH. Jeśli wybicie z konsolidacji będzie trwałe, to pojawi się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Wtedy kolejnymi potencjalnymi strefami podaży będą następne zniesienia Fibo.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Na interwale dziennym, gdzie mamy zbliżenie, widzimy wyraźnie, że dzisiejsza świeca zamknęła powyżej ostatniego szczytu z 24 kwietnia, także nowe ATH jest już faktem. Jeśli ktoś chciałby wejść pod ten sygnał kontynuacji trendu i jest zainteresowany ustawieniem stop lossa, to można go na przykład ustawić poniżej konsolidacji, co daje około 10% straty jeśli doliczymy prowizje.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.