Akcje ATrakcje: Ryvu Therapeutics

Kurs Ryvu jest w trendzie wzrostowym od lipca. W ramach tego trendu były dwie bardzo duże luki wzrostowe. Po każdej z tych luk kurs przez pewien czas poruszał się w konsolidacji. Aktualnie kurs jest w konsolidacji od mocnego wybicia z 30 listopada. Dzisiejsza świeca zamknęła się na poziome szczytu z grudnia. Wzrostom towarzyszył podwyższony wolumen. Wydaje się więc, że popyt jest silny i przebicie oporu jest możliwe. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, to kurs wybije górą z konsolidacji i będzie to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Ryvu Therapeutics

Cena kupna:        60,80 zł (warunek-przebicie oporu)

Stop loss:             54,40,   strata:  -10,65%

Take profit :       73 zł, zysk: +20,51%

Stosunek strata/zysk:

Take profit:   1/2

Za warunek zawarcia transakcji przyjmiemy więc przebicie grudniowego szczytu, a za umowną cenę kupna 60,80 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustawić poniżej kilkuświecowej konsolidacji, z której niedawno nastąpiło wybicie. Za poziom stop loss przyjmujemy więc cenę 54,40 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby nieco ponad 10% straty.

Take profit możemy natomiast ustalić w okolicy szczytów z roku 2020 czyli np. na 73 zł. Dawałoby to nieco ponad 20% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli opór zostanie przebity i trend będzie trwał nadal, to oczywiście można trzymać akcje dłużej.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Konferencja "Akademia Inwestorki"

czas czytania: 1 min.

Akademia Giełdowa organizowana przez Klub Inwestora SGH 22-24.02

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.