Akcje ATrakcje: Scope Fluidics

Od listopada kurs poruszał się w trendzie wzrostowym, aż dotarł do strefy oporu w okolicach 238 zł. Od tego czasu trwała korekta spadkowa. Wygląda na to, że mogła się ona zakończyć 9 lutego, ponieważ od tego czasu kurs porusza się w konsolidacji. Piątkowa świeca, mimo słabości szerokiego rynku, odbiła od strefy wsparcia, tworząc podwójny dołek. Jeśli ten podwójny dołek okaże się dnem korekty spadkowej, to pojawi się szansa na powrót do wzrostów.

Spółka: Scope Fluidics

Cena kupna:        207 zł

Stop loss:            198 zł,   strata: - 5%

Take profit I:      238 zł, zysk:   +15%

Take profit II:     350 zł, zysk:   +65 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/ 3

Take profit II:  1/ 13

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, czyli w okolicach 207 zł, to stop loss można ustalić poniżej bronionej strefy wsparcia np. po umownej cenie 198 zł. Dawałoby to około 5% straty.

Natomiast pierwszy poziom take profit można wyznaczyć na szczycie w okolicach 238 zł. Dawałoby to około 15% zysku czyli trzykrotność dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Natomiast drugi poziom take profit może być bardziej długoterminowy. Na wykresie tygodniowym widzimy, że pierwszy take profit może być szyją w ramach długoterminowej formacjo oRGR. Jeśli udałoby się wybić górą z tej formacji byłby to bardzo pozytywny sygnał techniczny. W takiej sytuacji można by pomyśleć o wyznaczeniu drugiego poziomu take profit na ATH w okolicach 350 zł.

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.