Konsolidacja na 11 bit studios uratowana?

Dzisiejsza sesja była niebezpieczna, ponieważ kurs przebijał ważne wsparcie. Groziło to wyjściem dołem z konsolidacji oraz kontynuacją trendu spadkowego, jaki trwa od lata. Ostatecznie jednak dzisiejsza świeca została wyciągnięta i zamknęła się w kształcie przypominającym młota. Może to bykom dodawać pewnych nadziei na odbicie i obronę konsolidacji. Trzeba jednak pamiętać, że nie zmienia to jeszcze trendu. Żeby mówić o zmianie trendu na wzrostowy potrzebne jest wybicie górą z zaznaczonej na niebiesko konsolidacji. Na razie trwa walka o obronę trendu bocznego, a nie o zmianę trendu na wzrostowy. Jeśli zielona strefa wsparcia rzeczywiście zostanie obroniona i dojdzie do odbicia, to pierwszy opór będzie w okolicach 550-560 zł, a następny w okolicach 580-590 zł. Kluczowe jest jednak górne ograniczenie konsolidacji w okolicach 620-635 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Jeśli jednak obrona konsolidacji się nie uda i trend spadkowy będzie kontynuowany, to kolejne wsparcia, do których kurs może zmierzać, wychodzą w okolicach 460-480 zł oraz w okolicach 395 420 zł.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

3 typy na 3 miesiące

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Scope Fluidics

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.