Akcje ATrakcje: Stalexport Autostrady

Kurs Stalexportu jest po rocznym trendzie spadkowym rozpoczętym na podwójnym szczycie w listopadzie zeszłego roku. Dotarł do ważnego wsparcia w postaci dołka z listopada 2020 roku, kiedy po covidowym krachu rozpoczęła się szczepionkowa hossa. W poprzednich dwóch miesiącach uformowały się dwa młoty na wsparciu a obecna świeca odbija. Mamy więc sygnał  zmiany kierunku na interwale miesięcznym.

Interwał miesięczny, wykres sześcioletni:

Na interwale dziennym widzimy, że po trendzie spadkowym, kurs od września poruszał się w konsolidacji. Świeca z 4 listopada wybiła z tej konsolidacji. Następnie kurs cofnął się od oporu i uformował wyższy dołek. Aktualnie jest po odbiciu z tego dołka. Wzrostowy układ świec daje szanse na przebicie oporu oraz kontynuację trwającego od początku listopada odbicia.

Zatem kupna można dokonać po przebiciu oporu, po umownej cenie 2,70 zł. W takiej sytuacji można ustawić stosunkowo bliski stop loss poniżej ostatniego dołka np. na 2,60 zł. Sprzedaż po tej cenie oznaczałaby około 3,5% straty. Ponieważ stop loss jest bliski, pierwszy take profit również można ustalić blisko np. na oporze w okolicy 2,85 zł. Jego realizacja dałaby około 5,5% zysku i byłoby to więcej niż dopuszczalna strata. Drugi poziom take profit można ustalić na kolejnym oporze w okolicy 3 zł. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 13% zysku i byłaby to  prawie czterokrotność dopuszczalnej straty. Jeśli jednak opór zostanie przebity i trend wzrostowy będzie trwał nadal, to można trzymać akcje, dopóki trend nie zmieni się na spadkowy i podnosić coraz wyżej poziom stop loss.

Spółka: Stalexport Autostrady

Kupno: 2,70 zł (warunek-przebicie oporu)

Stop loss: 2,60 zł, strata: - 3,5%

Take profit I: 2,85 zł, zysk: +5,5%

Take profit II: 3 zł, zysk: + 13%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,5

Take profit II:  1/3,70

Interwał dzienny, wykres dziewięciomiesieczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 16 min.

Wyjdź z IKE poza GPW

czas czytania: 1 min.

Analizy CD Projektu, KGHM, Asbisu LIVE w środę o 20:00

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.