Akcje ATrakcje: Torpol

Torpol jest w długoterminowym trendzie wzrostowym. Luka z 14 lipca może co prawda wyglądać na załamanie trendu, jednak nie jest to luka po złej informacji lecz po odcięciu dywidendy. Gdyby zamiast wykresu cenowego wziąć wykres dochodowy, to luki by nie było i trend wzrostowy zostałby zachowany. Po odcięciach wysokich dywidend spółki często spadają. Jednak na Torpolu jak na razie ta reguła się nie sprawdza. Piątkowa świeca pokazuje, że nastąpiło odbicie z wyższego dołka wobec dołka lipcowego, czyli może tworzyć się zalążek nowego trendu wzrostowego.

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia czyli po 15,38 zł, to stop loss można ustawić poniżej lipcowego dołka np. na 13,85 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 10% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na luce po odcięciu dywidendy, czyli np. w okolicy 17,75 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 15% zysku. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można ustalić na szczycie z czerwca w okolicy 19,70 zł. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 27% zysku.

Spółka: Torpol

Kupno:            15,38 zł

Stop loss:        13,85  zł, strata:  -10%

Take profit I : 17,75   zł,  zysk: +15%

Take profit II:  19,70 zł,    zysk   +27%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,5

Take profit II: 1/2,7

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.