Makarony znowu wybiją?

Makarony Polskie miały swoje 5 minut podczas wybuchu wojny w Ukrainie. Wtedy to kurs w ciągu kilku sesji wzrósł około 100%. Nie trwało to jednak długo, gdyż po szybkim wzroście przyszedł równie szybki spadek. W maju kurs spadł w okolice poziomów przedwojennych. Od maja jednak kurs znów zaczął rosnąć. Trend wzrostowy nie jest już tak dynamiczny ale dołki są coraz wyższe. Przeszkodę w dalszym wzroście stanowi opór w okolicy 8,20 zł. Od maja byki nie potrafią go przebić. Jednak każde kolejne cofnięcie od oporu jest coraz płytsze, zatem wygląda to tak jakby kurs szykował się do wybicia. Jeśli tak się stanie byłby to  bardzo pozytywny sygnał techniczny. Jeśli ktoś zamierza kupić akcje po przebiciu oporu, to ewentualny stop loss można ustawić poniżej dołka w okolicy 7,70 zł. Pierwszy poważniejszy opór po wybiciu może być w okolicy 9 zł, gdzie wychodzi punkt D głębokiego kraba oraz zniesienie 0,38. Kluczowy opór to oczywiście szczyt w okolicy 12-12,50 zł jednak jak na razie jest on dosyć odległy i chyba trudno w obecnej sytuacji liczyć na tak szalone wzrosty jak tuż po wybuchu wojny.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Mirbud

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Torpol

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.