Akcje ATrakcje: Mirbud

Na początku sierpnia kurs Mirbudu mocno odbił po trwających od kwietnia spadkach. 17 sierpnia przyszła korekta po odbiciu. Dotarła ona w okolice 3,25 zł. 30 sierpnia nastąpiło odbicie, a kolejne dwie świece przyniosły cofnięcie. Piątkowa świeca znów odbija. Pojawia się zatem szansa na utworzenie podwójnego dołka. Jednocześnie jeśli nastąpi odbicie od 3,25 zł, będzie to wyższy dołek wobec dołka z lipca, co byłoby sygnałem pozytywnym również w ujęciu długoterminowym.

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć 3,35 zł. Byłoby to powyżej maksimum piątkowej świecy. Przebicie tego lokalnego oporu zwiększy szansę na skuteczne odbicie. Stop loss można ustalić poniżej minimum świecy z 26 sierpnia np. na 3,21 zł. Jego realizacja oznaczałaby około 4% straty. Przebicie tego wsparcia oznaczałoby ryzyko zejścia w okolice lipcowego dołka na 2,90 - 3 zł.

Pierwszy poziom take profit można ustalić w okolicy 3,80 zł na szczycie z 17 sierpnia. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 13 % zysku. Jeśli udałoby się ten opór przebić, to kolejny take profit można ustalić na szczycie z przełomu marca i kwietnia w okolicy 4,20 zł. Jego realizacja dałaby około 25% zysku.

Spółka: Mirbud

Zakup: 3,35 zł

Stop loss:         3,21 zł, strata 4%,

Take profit I:    3,80 zł, zysk 13%,

Take profit II:  4,20 zl, zysk 25%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:  1/3

Take profit II: 1/5

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.