Z cyklu: Pomysł na zysk – LIVECHAT

Chociaż niedźwiedź znów kładzie swoją łapę na szerokim rynku, nie brakuje spółek które dzielnie opierają się zmasowanej podaży. Jedną z nich jest Livechat, który nie dość że nie obniża swoich lotów, to dzielnie utrzymuje swoją wykresową pozycję powyżej długoterminowej średniej EMA200. To pierwsze wyjście w tym roku kursu powyżej tej znaczącej długoterminowej średniej, jest dla nas kolejnym pomysłem na zajęcie „długiej” pozycji.

Livechat w ciągu ostatniego miesiąca wytyczył swoje maksima kilkadziesiąt groszy poniżej poziomu 111zł. Przebicie tej bariery cenowej będzie naszym punktem otwierającym pozycję. Tak jak wspomniałem, głównym motorem zachęcającym nas do zaryzykowania zakupu akcji spółki, jest usytuowanie kursu powyżej EMA200. Będąc konsekwentnym w działaniu, nasz stop loss powędruje więc poniżej wspomnianej średniej do poziomu 101zł za jeden walor.

Pierwszym poziomem realizacji zysku stanie się strefa tuż powyżej 120zł, gdzie kurs spędził większość sesji w roku ubiegłym. Dojście kursu to tej strefy, w przypadku wybicia wspomnianych oporów przy 111zł, wydaje się być realne i stosunkowo szybkie do zrealizowania.

Nieco więcej czasu zajmie rynkowi wędrówka i atak na historyczne poziomy z czerwca 2021 roku, gdzie kurs Livechat’a oscylował w rejonie 144zł. Nasz take profit poziomu drugiego umieścimy w obrębie 3-krotności zysku do zakładanej straty. Będzie to cena 141 złotych i 60 groszy.

Spółka:  LIVECHAT

Zakup : 111

Stoploss:  101zł           Strata: -9%

Takeprofit  I: 121,60zł       Zysk: 9%

Takeprofit  II: 141,60zł        Zysk: 27%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 111zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

WIG20 na ważnym wsparciu.

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Mirbud

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.