Akcje ATrakcje: Wasko

16 czerwca kurs Wasko mocno wystrzelił przy bardzo wysokim wolumenie. Następnie przyszła korekta spadkowa. Trwała ona mniej więcej do sierpnia i miesiąc ten był zakończeniem spadków oraz przejściem w stan konsolidacji. Podczas piątkowej sesji kurs wybił z tej miesięcznej konsolidacji przy nieco podwyższonym wolumenie. Daje to szansę na zakończenie korekty spadkowej i powrót do wzrostów. Można to uznać za sygnał kupna, choć oczywiście trzeba pamiętać, że spółka nie ma wysokiej płynności, także jeśli w nią wchodzić to niedużym kapitałem. Oczywiście zdarzają się tu sesje gdzie obroty są większe ale jest to raczej wyjątek niż reguła. Pozytywne natomiast jest to, że zwiększone obroty występują na świecach wzrostowych i świadczą o sile popytu.

Spółka: Wasko

Cena kupna:        1,97 zł

Stop loss:            1,75 zł,   strata: - 11,18%

Take profit I:      2,50 zł, zysk:   +26 %

Take profit II:     4 zł, zysk:   +100 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/9

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć cenę piątkowego zamknięcia czyli 1,97 zł. Jeśli kupimy akcje po tej cenie, to umowny stop loss możemy ustalić poniżej niebieskiej konsolidacji np. na 1,75 zł. Jego realizacja przyniosłaby nieco ponad 11% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicy 2,50 zł. Da nam to około 26% zysku czyli nieco dwa razy więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Jeśli ta strefa oporu zostanie przebita, to drugi poziom take profit może być nieco odleglejszy. Można go na przykład ustalić w okolicy 4 zł, co dałoby około 100% zysku. Oczywiście nie jest powiedziane, że kurs musi tam dojść i zawsze można zamknąć pozycję wcześniej, jeśli trend zacznie się psuć. Sytuacja długoterminowa spółki wygląda dość ciekawie, bo widzimy, że długoterminowy trend spadkowy został zanegowany kilka lat temu. Od tego czasu czasu trwa tu długa konsolidacja o szerokiej wysokiej amplitudzie. Jeśli uda się z niej wybić, to może się z tego rozwinąć długoterminowy trend wzrostowy.

Interwał miesięczny, wykres dwudziestoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.