Artifex Mundi na bardzo ważnym oporze.

Artifex Mundi jest po bardzo imponujących wzrostach. Od dołka z grudnia urósł z 5 do 19 zł. Jak na razie nie widać sygnałów końca wzrostów. Trend jest wciąż aktualny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na bardzo ważny opór jakim jest szczyt z roku 2021. Kurs właśnie do niego dotarł. Jeśli ten opór zadziała, to kurs może zanegować wybicie górą z klina, jakie w tym tygodniu się dokonało, choć trzeba pamiętać, że mamy dopiero środę i do końca tygodnia zostały jeszcze dwie sesje. W pesymistycznej wizji trzeba więc rozważyć negatywny scenariusz jakim byłoby zamknięcie tygodnia świecą z długim górnym cieniem, a po negacji wybicia górą z klina mogłoby dojść do wybicia dołem. Wtedy trend mógłby się zmienić na spadkowy. Oczywiście taki scenariusz nie musi się zrealizować ale poważnych oporów nie można lekceważyć. Pewnym zmartwieniem dla byków może być obniżający się wolumen, co pokazuje że coraz mniej jest chętnych do kupna po coraz wyższych cenach.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Gdyby się jednak okazało że opór zostanie przebity i trend wzrostowy będzie kontynuowany, to następnym potencjalnym punktem docelowym stanie się strefa oporu z roku 2017 w okolicach 23-24 zł, natomiast obecna strefa oporu po przebiciu może zamienić się w potencjalne wsparcie. Także zakończenie tego tygodnia będzie bardzo istotne dla dalszego trendu i kto posiada akcje z pewnością powinien obserwować wykres.

Interwał tygodniowy, wykres sześcioletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.