Akcje ATrakcje: Wawel

Kurs Wawelu jest w długoterminowym trendzie spadkowym. Aktualnie jednak pojawiają się szanse na krótkoterminowy wzrost. Wojenny dołek z lutego miał bardzo ciekawy kształt. 24 lutego kurs otworzył się dużą luką co mogło oznaczać kulminację podaży po trendzie spadkowym. Odpowiedź byków była natychmiastowa i sesja zakończyła się długą białą świecą. Kolejna sesja również zakończyła się długą białą świecą i zanegowała ona lukę. Wojenne spadki zostały więc szybko odrobione. Kolejny dołek wypadł pod koniec kwietnia i był powyżej poprzedniego. Po między nimi można narysować linię trendu i może się z tego zrodzić trójkąt zwyżkujący lub też dwuodcinkowa korekta. Na uwagę zasługują wolumeny. Największy wolumen spadkowy był w grudniu. Od pewnego czasu wolumeny wzrostowe zaczynają być wyższe niż spadkowe. Aktualnie, od 19 maja, kurs przebywa w krótkoterminowej i wąskiej konsolidacji. Zapewne za jakiś czas nastąpi wybicie górą lub dołem i może być ono decydujące dla dalszych losów kursu. Aktualnie jest on w okolicy lokalnego wsparcia oraz linii trendu. Jego obrona jest więc kluczowym zadaniem dla byków. Jeśli uda się odbić od tego miejsca a następnie wybić górą powyżej 500 zł, będzie można to odebrać jako sygnał pozytywny. Natomiast ewentualne wybicie dołem może przynajmniej na jakiś czas utrudnić szanse na wzrosty.

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to może tego dokonać po przebiciu oporu, jeśli warunek ten zostanie spełniony. Za cenę kupna możemy przyjąć np. 503 zł. Stop loss można ustalić poniżej wsparcia oraz lini trendu np. na 479. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 5% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić np. na 543 zł. W tych okolicach wychodzi potencjalny zasięg, jeśli miałaby się utworzyć korekta z równością odcinków. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 8% zysku. Natomiast drugi poziom take profit można ustalić w okolicy 595 zł, gdzie wychodzi początek jesiennej fali spadkowej. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 18,5% zysku.

Spółka: Wawel

Cena kupna:        503 zł, warunek - przebicie oporu

Stop loss:            479 zł,   strata:  -4,80 %

Take profit I:      543  zł, zysk:   + 7,80%

Take profit II:      595 zł, zysk:   +18,50%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,5

Take profit II: 1/3,80

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Ostrożnie z wysokimi dywidendami

czas czytania: 1 min.

Bądź chciwy gdy inni się boją - czy jest już czas na kupno akcji?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.