Akcje ATrakcje: Wittchen

Kurs Wittchen porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym od roku 2020. Jednak po odcięciu dywidendy, w czerwcu tego roku, przeszedł w korektę spadkową. Aktualnie pojawiła się szansa na zakończenie tej korekty. W okolicy 16,40 zł uformowane zostało podwójne dno. 13 września doszło do wybicia w górę, które przełamało spadkową linię trendu. Później nastąpiło cofnięcie po wybiciu. Było ono co prawda dosyć głębokie ale nie zeszło poniżej linii trendu a także obroniło wsparcie w okolicy 16,90, zł utrzymując coraz wyższe dołki od podwójnego dna. Od 19 września kurs tworzy lokalną kilkuświecową konsolidację. Świeca z długim dolnym cieniem z 22 września pokazuje, że była tu próba wybicia dołem z tej konsolidacji, która jednak została spalona. Spalone wybicia w jedną stronę nierzadko doprowadzają do skutecznych wybić w drugą. Jeśli dojdzie do wybicia górą z tej konsolidacji, to będzie mogło ono oznaczać zakończenie ruchu powrotnego po wybiciu z 13 września, co z kolei dawałoby szansę na potwierdzenie zakończenia korekty spadkowej trwającej od czerwca i powrót kursu do trendu głównego.

Zakupu można zatem dokonać po wybiciu z lokalnej konsolidacji po cenie 17,40 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej podwójnego dna np. na 16,10 zł. Jego realizacja oznaczałaby około 7% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 20 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 14% zysku. Jeśli uda się go przebić, to drugi poziom take profit można wyznaczyć na szczycie z czerwca w okolicy 22,70 zł. Jeśli zostanie on zrealizowany, to transakcja może przynieść około 30% zysku.

Spółka: Wittchen

Kupno: 17,40 zł

Stop loss: 16,10, strata: -7 %

Take profit I: 20 zł, zysk: + 14%

Take profit II: 22,70 zł, zysk: +30%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/4

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.