Akcje ATrakcje: XTB

Kurs XTB podczas wojennej bessy jest cały czas w trendzie wzrostowym. Wysoka zmienność  na rynkach finansowych zdecydowanie sprzyja temu walorowi. Jednak od szczytu z końca lipca rozpoczęła się korekta spadkowa. Aktualnie kurs jest w pobliżu spadkowej linii trendu rysowanej od rozpoczęcia tej korekty. Jeśli uda się ją przebić, to korekta może zostać zakończona i wtedy kurs mógłby powrócić do trendu wzrostowego.

Zatem w przypadku tej transakcji decyzja o kupnie będzie uzależniona od przebicia linii trendu oraz oporu jaki stanowi szczyt z 6 października. Za cenę kupna przyjmujemy 21,80 zł. Jest to nieznacznie powyżej tego oporu. Stop loss w takiej sytuacji możemy ustalić poniżej dołka z 11 października czyli, np. na 20,48 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 6% straty.

Pierwszy poziom take profit można natomiast wyznaczyć w okolicy lipcowego szczytu np. na 23,30 zł. Jeśli uda się go zrealizować to możemy zarobić około 7%, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata na tej transakcji.

Spółka: XTB

Kupno: 21,80 zł (warunek - przebicie linii trendu oraz oporu z 6 października)

Stop loss: 20,48 zł, strata: - 6%

Take profit I: 23,30 zł, zysk: +7%

Interwał dzienny, wykres pięciomiesięczny:

Jeśli uda się przebić ten opór, to drugi poziom take profit możemy wyznaczyć odleglejszy np. na ATH z roku 2020 w okolicy 28 zł. Jego realizacja dałaby około 30% zysku.

Take profit II: 28 zł, zysk: + 30%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/5

Interwał dzienny wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.