Akcje ATrakcje: ZE PAK

ZE PAK od lipca porusza się w trendzie bocznym, który uformował się po sporych spadkach. Przez kilka miesięcy kurs klepał dno. W tym tygodniu przebita została spadkowa linia trendu. Aktualnie kurs jest na strefie oporu. Jeśli udałoby się ją pokonać, to po przebiciu linii trendu oraz wybiciu górą z konsolidacji, pojawi się szansa na rozpoczęcie trendu wzrostowego.

Spółka: ZE PAK

Cena kupna:        21,90 zł (po przebiciu maksimum piątkowej świecy)

Stop loss:            20,60zł,   strata: - 6 %

Take profit I:      28 zł, zysk:         +30%

Take profit II:     37 zł, zysk:        +70%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/5

Take profit II: 1/11

Ponieważ kurs zatrzymał się na strefie oporu, możemy przyjąć założenie, że kupna dokonamy jeśli przebite zostanie maksimum piątkowej świecy. Za umowną cenę przyjmujemy 21,90 zł. Stop loss możemy ustalić poniżej ostatniego dołka, czyli np. w okolicach 20,60 zł. Jest on stosunkowo bliski i zakłada około 6%.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicach 28 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 30% zysku, czyli pięciokrotność dopuszczalnej straty. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit może być bardziej wymagający i możemy go ustalić np. na ATH w okolicach 38 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu przyniosłoby około 70%.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.