Allegro z odbiciem po teście wsparcia.

W przeciwieństwie do wielu spółek z WIGu 20, kurs Allegro poruszał się od maja w trendzie spadkowym. Niedawno jednak zaszły pozytywne zmiany na wykresie. Przebita została spadkowa linia trendu, a następnie kurs wybił górą z trwającej od września konsolidacji. Po przebiciu, była strefa oporu w okolicach 32,50-33,30 zł, zamieniła się w strefę wsparcia. Doszło do cofnięcia i przetestowania strefy w nowej roli. Test wypadł pozytywnie. Piątkowa świeca zamknęła się jako młot, a dzisiaj mamy odbicie od strefy. W takiej sytuacji możliwa jest kontynuacja wzrostów. Jeśli odbicie rzeczywiście się powiedzie, to najbliższym oporem będzie teraz szczyt w okolicach 34,30-34,80 zł. Kolejną strefę oporu możemy wyznaczyć w okolicach 35,80-36,50 zł, a kluczowym oporem będzie szczyt z maja w okolicach 38-39 zł. Jeśli natomiast obecne odbicie okaże się nieudane i strefa wsparcia zostanie przełamana, to kolejną strefę możemy mieć w okolicach 31,5 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Jaki będzie 2024 rok dla giełdy?

czas czytania: 6 min.

TOP 10 polskich spółek gamedev w 2024 roku i najciekawsze premiery gier

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.