Ameryka na wsparciu

Pierwszą aberracją, czyli zjawiskiem odchylającym się od normy, było wejście na rynek QE3 miesiąc temu. Teraz mamy do czynienia z drugim, nieoczekiwanym zdarzeniem, a mianowicie z sensacyjnym objęciem prowadzenia w sondażu prezydenckim przez Mitta Romneya. Na wykresie tygodniowym poniżej zaznaczyłem obie aberracje strzałkami:

Zobaczymy teraz czy amerykański "gruby" będzie bronił tego szerszego kanału czy zrobi zwałę w celu wyczyszczenia stop lossów drobnym inwestorom i odebrania im akcji po niższych cenach. Bardzo mnie ciekawi decyzja generałów rynku w USA. Wtedy kluczowym wsparciem będzie Grunwald - 1410 czyli średnia z 15 tygodni. Na wykresie dziennym sytuacja wygląda następująco i również sugeruje Grunwald:

To że będzie ten taktyczny zrzut na ryzykownych aktywach w celu ich odebrania po niższych cenach jest bardzo prawdopodobne. Potwierdzają to Japończycy, którzy są po Polakach, najlepszymi traderami na świecie. Poniżej indeks Nikkei gdzie wybili z klina w dół:

Poza tym w USA weszła większa zmienność - tzw. "indeks strachu" - VIX wzrósł w kilka dni o ponad 20% co nigdy nie jest zapowiedzią wzrostów. Dlatego postanowiłem wczoraj uzupełnić moje codzienne komentarze giełdowe o analizy ropy, złota i Dolara amerykańskiego, na których przewiduje bardzo silne ruchy. W zależności od tego jak będzie rozwijała się kampania prezydencja w USA, aktywa te będą dynamicznie reagować i myślę że warto na tym skorzystać. Nie oznacza to że należy rezygnować z długoterminowych inwestycji w dobre, solidne fundamentalnie polskie spółki! Poniżej krótki film, w którym omawiam obecną sytuację w amerykańskiej kampanii prezydenckiej i jej wpływ na rynki ropy, złota i Dolara:KUP ROCZNY ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE I ZARABIAJ NA ROPIE, ZŁOCIE I DOLARZE – OPRÓCZ TEGO OTRZYMUJESZ OSTATNI RAPORT Z ANALIZAMI NAJLEPSZYCH POLSKICH SPÓŁEK I E-BOOK „INWESTUJ LONGTERM” – MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU ON-LINE KARTĄ KREDYTOWĄ LUB E-TRANSFEREM: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Romney wyprzedził Obamę w sondażach!

czas czytania: 1 min.

Biden kupił Obamie tydzień czasu

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.