Romney wyprzedził Obamę w sondażach!

+2%, +5%, +4%, remis i ostatnie +1% to ostatnie wyniki badań opinii publicznej, świadczące o wyraźnym trendzie wzrostowym dla kandydata Republikanów i sensacyjnym wręcz wyprzedzeniu obecnego Prezydenta - Barracka Obamy. Mało kto zdaje sobie sprawę że Wall Street chciała właśnie takiego scenariusza, gdyż w tym roku wielkie banki złamały kilkudziesięcioletnią tradycję i nie poparły partii demokratycznej. Goldman Sachs i reszta, stały się największymi sponsorami kampanii Mitta Romneya, a jak wiadomo ich siła nie polega tylko i wyłącznie na samych funduszach. Mają oni wyjątkową moc sprawczą, która potrafi wpłynąć w o wiele większym stopniu na przebieg kampanii. W jaki sposób zmienia się plan gry po przejęciu prowadzenia przez Romneya?1) Problemy spółek związanych ze służbą zdrowia i medycyną- jest przeciwny reformie zdrowotnej wprowadzonej przez Obamę - tzw. "Obamacare". 2) Silne wzrosty spółek związanych z sektorem naftowym i samej ropy naftowej - wybór Mitta Romneya oznacza z prawdopodobieństwem ok. 30-40% wojnę z Iranem. Jest to na tyle duże ryzyko że ropa momentalnie zaczęła drożeć (crude oil wczoraj +2,85%). 3) Masakra spółek związanych z rynkiem chińskim - kandydat Republikanów być może zaatakuje militarnie Iran, ale z prawdopodobieństwem 90% zaatakuje również Chiny - tyle że gospodarczo. Nałoży na Kraj Środka cła obronne i nazwie go "manipulatorem walutowym", o co od lat zabiega wielu strategów republikańskich. Ucierpi na tym również największa firma na świecie czyli Apple. 4) Rajd wzrostowy spółek związanych z obroną narodową - nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego. Podsumowując uważam, że kapitał został w ostatnim tygodniu poważnie zaskoczony i nie zdziwiłbym się jakbyśmy zauważyli jakąś przejściową aberrację na rynku. Wielki kapitał musi przetasować odpowiednio portfele. Z pewnością będzie zyskiwać ropa naftowa, spółki obronne, a spadać importerzy/eksporterzy związani z Chinami i medycyną/służbą zdrowia. Warto zatem obserwować amerykańską kampanię prezydencką, gdyż od niej w tej chwili wiele zależy. W tym tygodniu nie spodziewałbym się spektakularnych wzrostów, gdyż wczoraj, dzisiaj i jutro Amerykanie sprzedają swoje obligacje, a to nigdy nie sprzyja rynkowi akcji (nawet na najgorętszej hossie). Uważam że prawdziwy i silniejszy ruch decydujący nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu i będzie to ruch w górę. SPRAWDŹ SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TEN TYDZIEŃ NA RYNKU POLSKIM. Obejrzyj koniecznie film poniżej w którym chciałbym przekazać bardzo ważne informacje dotyczące inwestowania:

KUP ROCZNY ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE I ZARABIAJ NA ROPIE, ZŁOCIE I DOLARZE - OPRÓCZ TEGO OTRZYMUJESZ OSTATNI RAPORT Z ANALIZAMI NAJLEPSZYCH POLSKICH SPÓŁEK I E-BOOK "INWESTUJ LONGTERM" - MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU ON-LINE KARTĄ KREDYTOWĄ LUB E-TRANSFEREM: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 08-12.10.2012

czas czytania: 2 min.

Ameryka na wsparciu

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.