Benefit w szczytowej formie.

Na interwale miesięcznym widzimy, że kurs doszedł na historyczne szczyty w okolicach 1170-1275 zł. Świeca marcowa była dosyć długa i po kilku miesiącach takie świece mogą oznaczać wykupienie. Świeca kwietniowa była natomiast ostrzeżeniem, gdyż pokazała zatrzymanie wykupionego kursu na ważnej strefie oporu. Maj dopiero się zaczyna, więc trudno jest oceniać świecę z tego miesiąca. Na razie pozytyw jest taki, że nie ma cofnięcia od oporu. Mamy białą wzrostową świecę, która pokazuje, że póki co byki się nie poddają. Jeśli udałoby się przebić strefę ATH, to kolejne opory możemy wyznaczać poprzez mierzenie zniesień Fibo. Jeśli natomiast dojdzie do cofnięcia, to pierwsze wsparcie można wyznaczyć w okolicy 1080 zł, a kolejne w okolicach 980 zł.

Interwał miesięczny, wykres jedenastoletni:

Na interwale dziennym widzimy, że od połowy marca, kurs poruszał się w konsolidacji. 27 kwietnia mieliśmy wybicie górą, co jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego. Kolejna, czarna świeca była cofnięciem po wybiciu, natomiast ostatnia świeca była odbiciem od wsparcia. Układ świec jest więc pozytywny. Natomiast wolumen na świecy wybiciowej mógłby być wyższy. Słupki wolumenu od pewnego czasu są coraz niższe, co oznacza że wraz ze wzrostem ceny, kupujących jest coraz mniej. Trudno powiedzieć czy przy spadającym popycie uda się przebić ATH, ale póki trwa trend wzrostowy, to nie jest to niemożliwe.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

TOP 10 spółek gamedev w 2023 roku

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: ZUE

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.