Akcje ATrakcje: ZUE

Spółka: ZUE

Cena kupna:        5,72 zł

Stop loss:            5,05 zł,   strata: -11,5%

Take profit I:      7,30 zł, zysk:   +25%

Take profit II:     12,5 zł, zysk:   +115%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/10

Kurs ZUE jest w trendzie wzrostowym od ponad roku. Niedawno mieliśmy wybicie górą z konsolidacji, co jest sygnałem kontynuacji trendu. Jeśli kupimy akcje po cenie wczorajszego zamknięcia, czyli 5,72 zł, to stop loss możemy ustawić poniżej najbliższego dołka, na przykład w okolicy 5,05 zł. W razie nieudanego wejścia i realizacji zlecenia poniesiemy około 11,5% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale tygodniowym widzimy, że w długim terminie  jest tu trend boczny, który trwa już 5 lat. Scenariusz pod wejście zakłada, że uda się wybić górą z tej konsolidacji i zmienić trend na wzrostowy. Jeśli do takiego wybicia rzeczywiście dojdzie, to pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na strefie oporu w okolicach 7,30 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie da nam około 25% zysku, czyli nieco ponad dwukrotność straty dopuszczalnej na tej pozycji. Jeśli pierwszy poziom zostanie przebity, to drugi take profit możemy ustalić na szczycie z roku 2017 i przyjąć cenę 12,5 zł. Jeśli sprzedamy akcje w tym miejscu, to nasz zysk wyniesie około 115%. Byłaby to zatem pozycja długoterminowa. Można też oczywiście zastosować strategię trzymania akcji dopóki będzie trwał trend wzrostowy i podnoszenia stop lossów poniżej kolejnych dołków.

Interwał tygodniowy, wykres sześcioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.