Bessa na odwrót?

Otóż klasyczny cykl bessy składa się z kolejnych faz: zaniepokojenie, zaprzeczenie, strachu, paniki, kapitulacji i beznadziei. Najważniejsze z punktu widzenia graczy są trzy kluczowe: 1) ZANIEPOKOJENIA 2) AKCEPTACJI 3) PANIKI. Dlaczego zatem "bessa na odwrót?" Otóż w sierpniu 2011 roku zaczęliśmy tę bessę od charakterystycznej dla końca wyprzedaży - fazy paniki. Tak się przecież bessy nie zaczynają - one tak się kończą. Potem w maju mieliśmy już klasyczną fazę akceptacji - spadki miały już widoczne podstawy gdyż w mediach aż huczało o rozpadzie strefy Euro a Grecja była już praktycznie poza tą strefą i powracała do Drahmy. Obecnie mamy klasyczną fazę zaniepokojenia i wchodzimy w fazę strachu, które są przecież tożsame z początkiem bessy. Jeśli jednak kierować się moją ultra kontrowersyjną, całkowicie heretyczną teorią, to ta nietypowa bessa się właśnie skończyła i czeka nas...pierwsza, bardzo silna faza hossy - która, uwaga - też może być totalnie nietypowa! Zachęcam do obejrzenia mojego najnowszego video-bloga z soboty, w którym omawiam tę i inne kwestie związane z inwestowaniem na giełdzie i aktualną sytuacją rynkową jak zwykle w zakładce "MULTIMEDIA"

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 25-29.03.2013

czas czytania: 3 min.

Ranking najlepszych spółek giełdowych

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.