Spółki prowzrostowe na tydzień 25-29.03.2013

Po 38 tygodniach średni zysk portfela spadł do 18,65% (średnia strata w ubiegłym tygodniu odjęła z niego aż 6,88% - najgorszy wynik tygodniowy w historii!). Pozwoliło to na pokonanie indeksu WIG, który w tym samym czasie wzrósł o zaledwie 10,4%, CZY WIG20 +5,7%, ale oczywiście taki wynik nie daje powodów do większej satysfakcji. Od ultra agresywnego portfela akcyjnego wymaga się 30-50% w skali roku (minie 22.06). Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu? Postanowiłem podjąć dość duże ryzyko i pozostać z tymi samymi spółkami, licząc że przecena z ubiegłego tygodnia była przesadzona i w miarę jak sytuacja na szerokim rynku będzie się poprawiać to gracze stopniowo będą powracać do tych przecież bardzo dobrych papierów. Pozostaje zatem z CD Red Projekt, Ekoexportem i Zetkamą, licząc też po cichu że zyskujące Dolar i Euro, w końcu zostaną dostrzeżone jako czynnik wsparcia dla tychże spółek. Uważam że czeka nas bardzo silny ruch w górę na zbyt drastycznie przecenionych spółkach prowzrostowych. Przy okazji obejrzyj moją najnowszą któtką (7 minut!) analizę video w której odpowiadam na pytania: kiedy nadejdzie hossa? czy problemy Cypru mogą pogrążyć GPW? w jakim kierunku poruszać się będzie nasza giełda w najbliższych tygodniach? NAGRANIE ZNAJDUJE SIĘ JAK ZWYKLE W ZAKŁADCE "MULTIMEDIA"

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Polska w promocji

czas czytania: 1 min.

Bessa na odwrót?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.