Biznesmeni vs Blogerzy - pierwsza taka debata w Polsce!

Na wstępie należy bardzo pochwalić portal Money.pl za organizację tego wydarzenia, gdyż w końcu ktoś dostrzegł rosnącą w siłę polską blogosferę ekonomiczną. Uważam że w obecnych czasach wielkiego szumu informacyjnego, oraz wszechobecnej komercjalizacji mediów nastawionych na szybki, a co za tym idzie nie zawsze dokładny i rzetelny przekaz, ściśle wyspecjalizowane blogi niszowe przejmują funkcję edukacji polskiego społeczeństwa. Pozyskując coraz szersze grono odbiorców i wykorzystując nowoczesne formy przekazu, polscy blogerzy dzielą się niezależną wiedzą ekspercką, wypełniając lukę pozostawioną po mediach głównego nurtu, biegnących w pogoni za większą oglądalnością bądź klikalnością. W debacie brali udział laureaci konkursu na Ekonomiczny Blog Roku 2014 - Paweł Cymcyk (DNA Rynków), Wojciech Rudzki (Zbyciespadku.pl), Rafał Szymkowiak (Komandytowa.pl) oraz moja skromna osoba :-) Na przeciwko uhonorowanych przez kapitułę konkursu blogerów zasiedli Grzegorz Dzik - prezes Impel S.A., Krzysztof Jonak, dyrektor regionalny Intel S.A. na Europę Środkowo-Wschodnią oraz Andrzej Topiński - główny ekonomista Biura Informacji Kredytowej S.A. Wszyscy uczestnicy debaty generalnie zgadzali się że okres ostatnich 25 lat transformacji ustrojowych i gospodarczych w naszym kraju był sukcesem, jednak popełnionych zostało po drodze wiele błędów i wciąż jesteśmy gdzieś w połowie drogi do ideału, za jaki można by traktować poziom życia w Europie Zachodniej,  żeby nie powiedzieć, że wciąż na początku. Oczywiście nie obyło się bez starć i ciętych ripost ale w końcu jak debata to debata :-) Należy jednak podkreślić, że cała dyskusja toczyła się na najwyższym merytorycznie poziomie jaki można sobie wyobrazić. Obyśmy częściej mieli tego rodzaju rozmowy nie tylko pomiędzy blogerami i biznesmenami ale przede wszystkim pomiędzy naszymi politykami. Poniżej można obejrzeć całą debatę, która 01.07.2014 odbyła się w redakcji portalu Money.pl - aby uruchomić nagranie należy kliknąć w poniższe okienko:

Poniżej jeszcze kilka fotek z tego wydarzenia. Na początek selfie , które wykonał zwycięzca konkursu na Ekonomiczny Blog Roku 2014 - Paweł Cymcyk (ten facet w tle to ja) :-)

cymcyk

Poniżej kolejne zdjęcia już podczas trwania burzliwej debaty:

debata 1

Siedzę w środku, pomiędzy Rafałem Szymkowiakiem (z lewej) i Pawłem Cymcykiem (z prawej)

debata 4
debata 3

A tu znowu ja podczas mojej wypowiedzi.

debata 2

W zadumie nad losem Ojczyzny - Albert "Longterm" Rokicki (z lewej) Fotografie: selfie - Paweł Cymcyk, reszta: www.money.pl Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog Email: kontakt@longterm.pl

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 5 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 30.06-04.07.2014

czas czytania: 4 min.

Decor - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.