Dobre wyniki polskich spółek

Wczoraj lepsze wyniki pokazały również Budimex, bank Millenium, Dzisiaj z kolei byki dostały wsparcie ze strony Lotosu, który również bardzo zaskoczył in plus. Jedynie w przypadku banku BRE, można powiedzieć że był remis. Po pierwszych dniach publikacji wyników jest wyraźna przewaga tych byczych, w stosunku 6-2. Jak wiadomo KGHM wczoraj znacząco podniósł prognozy, zatem i gigant miedziowy pokaże wyniki lepsze od oczekiwań, a to oznacza że psychologiczna przewaga byków jest wręcz przygniatająca. Dzisiaj debiut PAK, zatem duży kapitał zostanie w końcu uwolniony i trafi z powrotem na rynek. (oferta była warta 700 mln, a zapisy na 2,5 raza więcej). Wszystko zatem jest pod pełną kontrolą długoterminowego kapitału, wskazując na to, że ostatnia przecena była celowym zdołowaniem w celu odebrania cennych akcji z tzw. "słabych rąk". Jeśli chodzi o huragan Sandy, to ze wstępnych komentarzy z USA wynika że praktycznie nic się nie stało, a zjawisko atmosferyczne utraciło już nawet status "huraganu" i teraz coraz bardziej spowalnia ją ciepła temperatura ziemi. Znając mentalność i kulturę Amerykanów, a szczególnie Nowojorczyków, spodziewać się należy mocnej pompy po otwarciu giełd w dniu jutrzejszym.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 29.10-02.11.2012

czas czytania: 2 min.

To już we wtorek!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.