Drożejący węgiel podbija kurs akcji JSW

Zapraszam do obejrzenia kolejnego materiału z cyklu „Longterm Show”, który realizujemy na kanale VETO.MEDIA.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o szalejących cenach węgla, korekcie na kryptowalutach i aktualnej sytuacji na rynku pracy w USA. Wspominamy również o zaplanowanym na 21 września webinarze, który poprowadzi Zbyszek „Szejk” Nowaczyk - inwestor, którego portfel wygenerował z zeszłym roku 1226% a w tym roku na koniec sierpnia już 468%!

Link do webinaru: https://register.gotowebinar.com/register/8725015510554183692

JSW, DROŻEJĄCY WĘGIEL:

Pierwszym tematem, który omówiliśmy były surowce, głównie węgiel. Beneficjentem tego ruchu jest m.in. JSW, które w ostatnim miesiącu zanotowało ogromne wzrosty. Warto również podkreślić, że na tej spółce ciąży cały czas duża pozycja krótka, prowadzona przez  Numeric Investors LLC. Aż 1,29% całej kapitalizacji spółki to pozycja krótka tego funduszu.

W obecnych czasach panuje moda na „wyciskanie shortów”, więc jest duża szansa, że możemy doczekać się jeszcze ciekawych ruchów.

BITCOIN I KRYPTOWALUTY:

Drugim, poruszonym przez nas tematem był „jednodniowy krach” na kryptowalutach. Co ciekawe, całość zbiegła się z celebrytami, którzy masowo inwestowali w cyfrowe aktywa. Mogliśmy usłyszeć m.in. o tym, że jeden z lepszych koszykarzy na świecie (Stephen Curry) kupił bitcoina. Tego typu sytuacje są zawsze dobrym sygnałem ostrzegawczym.

RYNEK PRACY W USA:

Dane z amerykańskiego rynku pracy ewidentnie nie sprzyjają. Statystyki o nowo powstałych miejscach pracy są dużo gorsze od oczekiwań. Gospodarka daje nam sygnały hamowania. Być może spotka nas łagodna recesja. Następne miesiące mogą być bardzo ciekawe.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.