Duża aktywność na Pepco z ABB w tle.

Dzisiaj liderem obrotów na GPW była spółka Pepco. Wynosiły one prawie 280 mln zł. Przyczyną tak dużej aktywności była informacja o sprzedaży, przez największego akcjonariusza Steinhoff International Holdings, pakietu 38 mln akcji, po cenie 38,95 zł za sztukę, w ramach przyśpieszonej księgi popytu (ABB). Po transakcji główny udziałowiec nadal będzie podmiotem dominującym i zachowa 415,6 mln akcji, co stanowi około 72,3 proc.

Notowania kursu Pepco zamknęły się dzisiaj 0,72% na minusie czyli mimo dużych obrotów zmienność była niewielka. Początkowa reakcja inwestorów była bardziej negatywna ale ostatecznie świeca została wyciągnięta. Udało się więc wybronić wsparcie w okolicy 40,80 zł i zachować trwającą od 9 stycznia konsolidację. W dłuższym terminie konsolidacja trwa od listopada i kurs znajduje się przy jej górnym ograniczeniu. Jak na razie nie udało się go przebić i dzisiejsza świeca po zetknięciu z oporem zakończyła się górnym cieniem. Jeśli jednak uda się wybić górą z konsolidacji, to możliwa będzie kontynuacja trendu wzrostowego trwającego od październikowego dołka.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

W ujęciu długoterminowym widzimy, że kurs po dynamicznym odbiciu typu V przełamał linie trendu spadkowego. Jeśli wybicie górą się uda, to kolejnym kluczowym oporem może być strefa w okolicy 46 zł, gdzie znajduje się również zniesienie 0,618. Jeśli natomiast rzeczywiście mamy do czynienia ze zmianą trendu na wzrostowy, to kluczowym oporem może być ATH w okolicy 58 zł, a po drodze można wskazać jeszcze opory w okolicy 51 i 54 zł.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.