Efekt stycznia

Przede mną zatem kolejne 52 tygodnie fascynującego eksperymentu polegającego na prowadzeniu publicznego portfela spółek prowzrostowych. W ubiegłym roku rozpocząłem go idealnie w połowie roku i wynik okazał się według mnie całkiem przyzwoity, aczkolwiek grubo poniżej oczekiwań. Uzyskałem łączne, skumulowane 12,71%, bez reinwestowania, na skuteczności 52% (14/27). Nie udało się pokonać benchmarku, gdyż WIG20 wzrósł w tym samym okresie zdrowe 15%.  O wiele lepiej poszło mi w długoterminowym portfelu, gdzie hołduje staromodnej zasadzie "kup i trzymaj", dostępnej niestety tylko dla subskrybentów. Żałuje że nie rozpocząłem tego cyklu równo z początkiem ubiegłego roku, gdyż  jak pamiętamy styczeń 2012 był rewelacyjny. Miejmy nadzieję że pamięć inwestorów o tym ,  większe fundusze do dyspozycji OFE, oraz tradycyjne przetasowanie portfeli TFI, spowodują że będziemy mieli do czynienia z takim samym, albo nawet silniejszym"efektem stycznia". Stawiam na te same spółki co poprzednio: Azoty Tarnów, Pekao, Zetkama. PS: wielu czytelników zadaje mi pytanie "dlaczego kiedyś prawie codziennie coś się pojawiało na moim blogu a teraz piszę raz, góra dwa razy w tygodniu?". Otóż można poczytać moje analizy codziennie po sesji w ramach abonamentu. W tej chwili cena za roczny abonament wynosi zaledwie 135 zł. Dodatkowo otrzymuje się e-booka mojego autorstwa "Inwestuj longterm" oraz uwaga - najnowszy raport z analizami 18 najlepszych spółek z całej GPW! Szczegóły i możliwość zakupienia on line, korzystając z karty kredytowej lub e-przelewu tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije

czas czytania: 2 min.

Co można kupić za 37 groszy?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.