Giełda nie ma pamięci

Standard & Poor’s podniósł rating Hiszpanii o jeden stopień do poziomu BBB, natomiast agencja Fitch dokonała tego samego w stosunku do długu Grecji awansując go na ocenę B – pomimo wszystko wciąż traktując go jako „śmieciowy”. Była to pierwsza podwyżka ratingu dla Hiszpanii od początku kryzysu zadłużeniowego z 2011 roku i niewątpliwie oznacza przełom w postrzeganiu tego kraju na międzynarodowych rynkach finansowych. Można wręcz już z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że kryzys strefy Euro się oficjalnie zakończył. Na potwierdzenie tego faktu wystarczy rzucić okiem na wykresy giełd obu tych krajów: Hiszpański IBEX wzrósł od dołka z 2012 roku o spektakularne 78%

^ibex_w

Grecki ATHEX zyskał prawie dwa razy więcej bo aż 150%!

^ath_w (11)

Jedno jest pewne – giełda nie ma pamięci. Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog Email: kontakt@longterm.pl Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Tydzień rozpoczynamy od wzrostów

czas czytania: 5 min.

Eurotel - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.