Hong Kong odpalił

Jednak najsilniejsza i najbardziej kapitalistyczna część Kraju Środka czyli Hong Kong wydaje się już to dyskontować. Widać ewidentny odpał na rynku kapitałowym tej byłej brytyjskiej kolonii - Hang Seng:

Dzisiaj jak to mówi młodzież "lajtowa" sesja, z mniejszymi obrotami, z resztą podobnie jak wczoraj. Spowodowane jest to skróconą sesją na Wall Street dzisiaj i jutrzejszym świętem niepodległości. Wygląda na to że gracze wrócą do poważnej gry dopiero w czwartek. Nie zmienią tego raczej dzisiejsze dane o zamówieniach w przemyśle (prognoza 0,1% - poprzenio -0,6%). Z obserwowanych spółek wczoraj kolejny raz Minister Budzianowski tąpnął PZU i PKO sugerując że sprzeda te spółki do końca 2013 roku ale myślę że tylko strząchnął "słabe ręce". Jak będzie dalej zobaczymy.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Chiny powoli odbijają?

czas czytania: 2 min.

ZAGRANICA WRÓCIŁA NAD WISŁĘ

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.