JSW poniżej ważnego wsparcia.

Podczas dzisiejszej sesji kurs JSW przebił ważne wsparcie w okolicach 32,5 zł. Tym samym wybił z długoterminowej formacji przypominającej trójkąt zniżkujący. Może to być sygnał zmiany trendu na spadkowy, po wzrostach trwających od roku 2020. Była strefa wsparcia jest teraz oporem, który po wybiciu może zostać przetestowany od dołu. Kolejna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 29 - 30 zł. Czy dzisiejsze wybicie jest argumentem żeby brać shorta? Tutaj niestety nie ma prostej odpowiedzi. Z jednej strony sygnał jest zdecydowanie niedźwiedzi, z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że kurs spada od wielu tygodni i rynek może być wyprzedany. Przy wyprzedanym rynku trzeba liczyć się z tym że wybicia dołem mogą okazać się fałszywe, podobnie jak przy wykupionym rynku wybicia górą mogą być fałszywe.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Na interwale dziennym widzimy zatrzymanie w okolicach linii trendu. Może to dać pretekst do jakiegoś odreagowania po dzisiejszych spadkach. W przypadku odbicia, najbliższym oporem będzie strefa w okolicach 32,5 zł. Kolejne opory mamy w okolicach 34 i 36 zł.

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.