Akcje ATrakcje: Pepco

Trend główny jest tutaj spadkowy a kurs szoruje po dnie. Jednak od września można mówić o trendzie bocznym w strefie od 16 do 27 zł. Zakres wahań jest więc wysoki. Od szczytu w okolicach 27 zł trwał średnioterminowy trend spadkowy. Jest jednak szansa na jego odwrócenie, ponieważ kurs wybił górą z niebieskiej konsolidacji oraz przebił spadkową linię trendu. Po wybiciu górą doszło do cofnięcia. Aktualnie kurs znajduje się na strefie wsparcia, a piątkowa świeca zamknęła się jako młot. Jest więc to potwierdzenie, że wsparcie działa.

Spółka: Pepco

Cena kupna:        19,28 zł

Stop loss:            16,28 zł, strata około 16%

Take profit:         27 zł, zysk 40%

Stosunek strata/zysk: 1/2,5

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć piątkowe zamknięcie czyli 19,28 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej niebieskiej konsolidacji i zarazem poniżej strefy ATL. Będzie to około 16% poniżej ceny kupna.

Take profit można natomiast ustalić na szczycie w okolicach 27 zł. Jest to kluczowa strefa oporu. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dawałoby około 40% zysku.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.