Negacja wybicia ATH na Bitcoinie?

Niebezpiecznie zaczyna się robić na Bitcoinie. Jeszcze niedawno kurs wybijał ATH, ale po wielu miesiącach mocnych wzrostów rynek był wykupiony. Kwietniowa świeca ma wymowę negatywną. Jest to pierwsza po wielu miesiącach czarna świeca, a majowa świeca znajduje się poniżej strefy wsparcia, wybijając jednocześnie z dwuświecowej konsolidacji. Po wybiciu dołem była strefa ATH ponownie staje się oporem.

Interwał miesięczny, wykres trzyletni:

Na wykresie dziennym widzimy, że zmiana trendu na spadkowy już się rozpoczęła. Kurs wybił dołem z niebieskiej konsolidacji. Pojawił się również układ coraz niższych dołków i szczytów. Możemy narysować spadkową linię trendu. W momencie pisania analizy, dzisiejsza świeca jest wzrostowa, co może dawać szansę na odreagowanie ostatnich spadków. Trzeba jednak pamiętać, że była strefa wsparcia, w okolicach 59700 - 62k, jest teraz strefą oporu i po wybiciu dołem możliwa jest nawrotka do przebitej wcześniej strefy. Kolejnym oporem może być linia trendu, która będzie schodzić coraz niżej. Potencjalną strefę wsparcia możemy wyznaczyć w okolicach 52-53k.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Pepco

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Otmuchów

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.