Akcje ATrakcje: Otmuchów

Na majówkę coś słodkiego, czyli producent słodyczy Otmuchów. Niestety jest to spółka mało płynna. Trzeba to uwzględnić w zarządzaniu ryzykiem i uważać przy wchodzeniu większym kapitałem. Trend jest jednak wzrostowy, a to jest najważniejsze. Od dwóch miesięcy trwa zaznaczona na niebiesko konsolidacja. Jeśli uda się wybić górą, to będzie szansa na kontynuację trendu. Pojawi się więc potencjalny sygnał kupna.

Spółka: Otmuchów

Cena kupna:        5 zł (po wybiciu z konsolidacji)

Stop loss:            4,50 zł,   strata: -10%

Take profit:      10,85zł, zysk:   + 40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit: 1/4

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć 5 zł, czyli powyżej niebieskiej konsolidacji. Jeśli kupimy akcje po tej cenie, to stop loss można ustalić poniżej jej minimum czyli np. w okolicach 4,50 zł. Daje to około 10% straty. W przypadku zwykłych stop lossów, które sprzedają PKC, trzeba uważać na małą płynność. Zwłaszcza jeśli ktoś wejdzie większym kapitałem, to strata może okazać się większa niż zakładana. W takiej sytuacji można też rozważyć zlecenia stop limit lub stop lossy mentalne. Niestety żadne z tych  rozwiązań nie jest idealne. Każde ma swoje plusy i minusy. Stop limit może nie zostać zrealizowany, a stop loss mentalny wymaga ciągłej obserwacji oraz dyscypliny.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Take profit można wyznaczyć na strefie oporu, która pokrywa się z ważnym zniesieniem 0,38. Jest to okolica 7 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 40% zysku. Warto też zwrócić uwagę na długoterminowy układ techniczny. Jeśli kurs przebije spadkową linię trendu oraz wybije z długoterminowej formacji oRGR, to może się okazać że długoterminowy trend wzrostowy dopiero się zacznie. Także jeśli strefa w okolicach 7 zł zostanie przebita, a trend wzrostowy będzie nadal aktualny, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby potrzymać akcje dłużej.

Interwał miesięczny, wykres czternastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.