Upadły Lord powstanie?

Po premierze gry Lords of the Fallen kurs CI Games spadł z około 7 na około 1,40 zł. Była to totalna katastrofa. Od tego czasu nie doszło jeszcze do żadnego poważniejszego odreagowania. Jednak od stycznia trend spadkowy wyraźnie wyhamował. Od tej pory trwa konsolidacja, która wygląda na akumulacyjną. Jest tu fałszywe wybicie dołem z 29 kwietnia, które może być tzw. „sprężyną”. Po tej fałszywce kurs bardzo mocno odbił i stało się to przy bardzo wysokim wolumenie. W ogóle od stycznia widać bardzo wyraźny wzrost wolumenu i co ważniejsze, w ramach tej konsolidacji wolumen wzrostowy jest wyraźnie wyższy niż spadkowy. Do tego wszystkiego można jeszcze dołożyć dywergencję hossy na DP MACD. Aktualnie kurs jest w okolicach górnego ograniczenia konsolidacji. Wczorajsza świeca była spadkowa, ale dzisiejsza odbiła od strefy wsparcia w okolicach 1,74 zł. Podczas najbliższych sesji może się więc rozegrać ważna walka na kluczowym oporze. Jeśli udałoby się wybić górą z konsolidacji, to potencjalny zasięg wybicia, mierzony maksymalną amplitudą, wynosi około 0,50 zł i wychodzi na oporze w okolicach 2,40 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale tygodniowym widzimy, że potencjalny zasięg wybicia nakłada się z ważną strefą oporu w okolicach 2,40 zł. Jeśli udałoby się ją przebić, to kolejna kluczowa strefa będzie w okolicach 2,90 zł.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.