Akcje ATrakcje: Makarony Polskie

Kurs Makaronów do stycznia poruszał się w bardzo silnym trendzie wzrostowym. Po osiągnięciu 29 zł rozpoczęła się korekta spadkowa. Trwała ona do kwietnia. Pod koniec tego miesiąca doszło do mocnego odbicia potwierdzonego wysokimi wolumenami. Podczas tego odbicia przebita została spadkowa linia trendu. Następnie kurs cofnął się do strefy wsparcia w okolicach 19,50 zł oraz przetestował linię trendu od góry. Odbicie od tej strefy daje szansę na utworzenie wyższego dołka wobec dołka kwietniowego. Możliwe, że korekta spadkowa się już zakończyła i kurs powróci do trendu wzrostowego. Aktualnie kurs znajduje się pod oporem. Zadaniem byków jest przebicie szczytu z 26 kwietnia.

Spółka: Makarony Polskie

Cena kupna:        21,80 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            19,45 zł,   strata: -11%

Take profit:         29 zł, zysk:   +33%

Stosunek strata/zysk:

Take profit:   1/3

Ponieważ kurs znajduje się w pobliżu oporu, z ewentualnym kupnem można się jeszcze wstrzymać i poczekać na jego przebicie. Za umowną cenę wejścia możemy przyjąć 21,8 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej najbliższego dołka czyli na przykład w okolicach 19,45 zł. Byłoby to około 11% poniżej ceny kupna.

Take profit można natomiast ustalić na styczniowym szczycie w okolicach 29 zł. zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 33% zysku i byłaby to trzykrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.