Letnia akumulacja na All in! Games?

Jest to chyba jedna z najbardziej zdołowanych spółek na GPW, gdyż w ciągu dwóch lat kurs spadł z 36 na 1 zł. Mniej więcej od roku trwa tu trend boczny i można w nim dostrzec pewne oznaki akumulacji waloru. Odbicia potwierdzone są wysokimi wolumenami. Są one dużo wyższe niż w przypadku ruchów spadkowych. Co ciekawe do mocnych odbić cyklicznie dochodzi w miesiącach letnich. Pierwsze mocne odbicie mieliśmy latem zeszłego roku. Aktualnie mamy drugie mocne odbicie. Także dno w okolicach 1,20 zł wydaje się być dosyć dobrze uklepane. Warto również zauważyć, że od dłuższego czasu na tygodniowym DP MACD trwała tu dywergencja hossy. Dzisiaj kurs jest po mocnych wzrostach i zatrzymał się na strefie oporu. Z ewentualnym wchodzeniem trzeba więc uważać, ponieważ panuje tu duża zmienność i po sporych wzrostach może dojść do mocnego cofnięcia. Jeśli jednak opór w okolicy 2,15 zł zostanie przebity, to kolejny możemy mieć na szczycie z sierpnia zeszłego roku w okolicach 3 zł. Czy sierpniowy szczyt powtórzy się w tym samym miejscu? Tego nie wiemy ale na pewno opór ten trzeba traktować jako bardzo istotny, gdyż może on wyznaczać górne ograniczenie trwającej od roku konsolidacji lub formacji W. Przyjmuje się, że im dłużej trwa konsolidacja tym trudniej z niej wybić. Jeśli jednak wybicie górą się uda, to może się tu rozwinąć długoterminowy trend wzrostowy. Biorąc pod uwagę, że panuje tu duża zmienność, to trend ten mógłby być bardzo dynamiczny, co stwarzałoby szansę na szybki zysk, ale oczywiście również wiąże się z wysokim ryzykiem.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Mocne wzrosty rozpoczęły się 28 lipca. Następnie mieliśmy dwie sesje przerwy i dziś była sesja kontynuacji. Popyt jest więc silny w ostatnich dniach, natomiast szczyt z listopada jest w tej chwili oporem. Jeśli dojdzie do cofnięcia to pierwszą strefę wsparcia możemy mieć w okolicach 1,70 - 1,80 zł, a kolejną w okolicach 1,60 zł. Z perspektywy długoterminowej kluczowe są oczywiście minima trendu w okolicach 1,20 zł. Jeśli zostaną one przebite, to może się okazać, że trend spadkowy jednak powróci. Jak na razie byki mają ochotę powalczyć o jego odwrócenie.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.