Lord of the gaming?

Bessa w gamingu? Na pewno nie dotyczy to CI Games, spółki znanej m. in. z serii gier „Sniper: Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen. Aktualnie kurs jest powyżej szczytu z lipca 2020 roku kiedy było apogeum gamingowo-covidowej hossy, a także około 85% powyżej wojennego dołka z 24 lutego. Dzisiejsza sesja sugeruje kontynuację trendu wzrostowego. Podczas spadków na szerokim rynku akcje CI Games podrożały ponad 7%, co można uznać za pokaz siły relatywnej. Przebity został opór w okolicy 2,24 zł, a wybicie było poparte wysokim wolumenem. Co prawda na górze świecy pojawił się cień, który nieco psuje jakość wybicia, jednak nie jest on na tyle długi żeby uznać dzisiejszą świecę za negatywną, a ponadto ważne jest, że zamknęła się ona powyżej oporu. Oczywiście po wybiciu zawsze możliwe jest cofnięcie. Pierwszym wsparciem może być przebity dzisiaj opór.  Za kluczowe wsparcie można natomiast uznać  dolne ograniczenie ostatniej krótkoterminowej konsolidacji w okolicy 2,04.Wybicie dołem po ewentualnym spalonym wybiciu górą, można by uznać za sygnał zmiany trendu. Ciekawie wygląda również niebieska średnia DMA 25x5, która drugi raz wyznaczyła dołek. Można więc uznać, że prowadzi ona obecny trend wzrostowy.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Z perspektywy długoterminowej możemy uznać, że od szczytu z lipca 2020 roku, kurs poruszał się w szerokiej konsolidacji. Aktualne wybicie można uznać za sygnał kontynuacji trendu wzrostowego trwającego od covidowego dołka z marca 2020 roku. Otworzyła się zatem droga na północ ku ATH w w okolicach 3-3,30 zł.

Interwał tygodniowy, wykres siedmioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.