Z cyklu: Pomysł na zysk – HANDLOWY

Seria „Pomysł na zysk”, sięga po kolejny bank! Tym razem będzie to Bank Handlowy, który rozegramy na wykresie o interwale tygodniowym, dającym spokojniejszy, nieco dłuższy horyzont inwestycyjny.

Patrząc na wykres spółki, można zauważyć kilka prawideł. Pierwszym jest nienaganny styl w jakim kurs porusza się już od prawie dwóch lat. Zaczęło się na początku listopada 2020 roku, kiedy to Handlowy rozpoczął walkę o zmianę niekorzystnego trendu. O ile cały rok 2021 był dla sektora bankowego bardzo dobry, tak rok bieżący to znów trudny czas i odwrót od „bankierki”. Handlowy wprawdzie nie uchronił się całkowicie od spadków, jednak skala przeceny w ciągu ostatnich 9 miesięcy jest niewielka, o czym może świadczyć wczorajsze zamknięcie notowań na poziomie zaledwie 4zł gorszym od styczniowych maksimów cenowych wspomnianej już przeze mnie wzrostowej fali z ubiegłego roku.

Drugim faktorem prowzrostowym, jest potwierdzenie nieśmiałego jeszcze przełamania tegorocznego trendu spadkowego, z jakim mieliśmy do czynienia w poprzednim tygodniu. My, do zajęcia pozycji będziemy potrzebowali jeszcze „czegoś więcej” i wybierzemy się na zakupy dopiero przy cenie 64zł, gdzie „pękną” maksima z ostatnich kilkunastu tygodni przy cenie o 10 groszy niższej.

Po transakcji kupna, umieścimy zlecenie obronne przy cenie 54zł. Będzie to miejsce poniżej dwustu tygodniowej średniej EMA200, z  dodatkowym zapasem dla ostatnio rozchwianego rynku na walorze.

Po stronie realizacji zysku do dyspozycji będziemy mieli 2 poziomy, związane z długim bo kilkuletnim okresem trendu bocznego z lat 2016-2018, w przedziale 65-85zł. Pierwszy z nich dający równowartość kwoty zaryzykowanej na stracie w miejscu zlecenia stop loss, będzie umiejscowiony w centralnej strefie wspomnianego „boczniaka” ( 74,30zł). Drugi poziom, o dwukrotności zysku z poziomu pierwszego zlecenia take profit, jest osadzony w obrębie oporów ze stycznia i maja 2018 roku, tuż poniżej poziomu 85zł za jeden walor spółki.

Spółka:  HANDLOWY

Zakup : 64zł

Stoploss:  54zł           Strata: -16%

Takeprofit  I: 74,30zł       Zysk: 16%

Takeprofit  II: 84,3zł        Zysk: 32%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:2

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 64zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

Lord of the gaming?

czas czytania: 1 min.

Debiut Longterm Games na NewConnect 10.10.2022

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.