Mój ranking najlepszych 18 polskich spółek

Skoro tak to przed nami kolejny bardzo silny ruch wzrostowy na polskiej giełdzie. Jakie spółki na polskiej giełdzie są najsolidniejsze, jakie oparły się kryzysowi i pokazały bardzo dobre wyniki finansowe w 2012 roku? Mówi się już oficjalnie że ta hossa jest o tyle specyficzna że nagradza tylko najlepiej zarządzane, kontrolujące swoje zadłużenie spółki, pokazujące konsekwentny wzrost zysków z działalności operacyjnej. Często inwestorzy próbują jak to się kolokwialnie mówi "łapać dołki" i kupują akcje spółek, których kursy drastycznie spadły, sądząc że to okazje. TPSA, IDM, Gant, PBG, Hawe, Calatrava, Sobieski, Petrolinvest...przykładów można by mnożyć - ale ja już dawno doszedłem do wniosku że podczas tej hossy "jak coś jest słabe to jest po prostu słabe i nie warto kupować takich spółek" Odpowiedzią jest stara dobra maksyma Warrena Buffetta - największego inwestora w historii i trzeciego najbogatszego na liście Forbesa brzmiąca "kupuj akcje spółek tak jak byś kupował część przedsiębiorstw". Ile to już razy ludzie pisali mi w mailach czy poprzez portal społecznościowy "Albert ale to nie działa...", "do tego trzeba mieć bardzo duży kapitał...", "giełda to jedna wielka spekulacja i analiza fundamentalna nie działa..." . Nie ukrywam że za każdym razem miałem spory problem w polemizowaniu z argumentami przytaczanymi przez moich "adwersarzy", bo przecież do cholery, "KIM JA WŁAŚCIWIE JESTEM ŻEBY PRAWIĆ KOMUKOLWIEK KAZANIA?" Nie jestem Warrenem Buffettem i być może nigdy nie będę nikim kto mógłby się równać z tym legendarnym inwestorem. Wiem jednak jedno - na przestrzeni 13 lat na giełdzie, po wypróbowaniu kilku technik inwestycyjnych, po poznaniu zarówno analizy technicznej, poziomów Fibonacciego, czasówek Ganna, fal Elliotta, a nawet ostatnio podstaw astrologii, doszedłem do wniosku że nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego. Ostatnimi czasy zadaje sobie nawet przy analizie spółki dość brutalne pytanie: "ALBERT CZY JAK BYŚ ZOSTAŁ ZAMROŻONY NA 5 LAT (JAK WALT DISNEY) TO CZY WCIĄŻ CHCIAŁBYŚ POSIADAĆ AKCJE TEGO PRZEDSIĘBIORSTWA W MOMENCIE KIEDY SIĘ PRZEBUDZISZ?"   Za każdym razem jak zadaje sobie to pytanie odnośnie posiadanych spółek w portfelu wychodzi mi że TAK - mało tego - to jest głośne TAK, czyli że właściwie nie mam się do czego przyczepić. Zakup przygotowany przeze mnie ranking 18 najlepszych polskich spółek po wynikach za cały 2012 rok. Na 42 stronach A4 analizuje 18 według mnie najlepszych spółek z całej GPW, zarówno pod względem fundamentalnym jak i technicznym. Szczegóły po kliknięciu w link poniżej: shop/Raport-18-Najlepszych-Spolek-Po-Wynikach-Za-Ih-2014-R.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Ile od WIG20 odjął nam nasz rząd?

czas czytania: 1 min.

Fundamentalna hossa - video blog

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.