Monnari przed kolejnym wybiciem?

Długoterminowy trend wzrostowy trwa na Monnari już trzy lata, od covidowego dołka z roku 2020. Kurs dobrze trzyma się linii trendu, kreślonej na wykresie logarytmicznym. Aktualnie od kilku miesięcy porusza się w konsolidacji. Ponieważ trend jest wzrostowy, to domyślnym scenariuszem jest kontynuacyjne wybicie górą. Jeśli to się uda, to kolejną strefę oporu mamy w okolicy 6 - 6,50 zł. Następne strefy są w okolicach 7,30-7,70 zł oraz w okolicy 10 zł. Jeśli jednak zamiast wybicia górą z konsolidacji dojdzie do wybicia dołem i do tego kurs przebiłby wzrostową linię trendu, to byłby to bardzo negatywny sygnał, który groziłby zmianą trendu na spadkowy.

Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:

Na interwale dziennym widzimy, że od pewnego czasu wolumeny są tu podwyższone i co jest bardzo ważne, na świecach wzrostowych wolumeny są wyraźnie wyższe niż na świecach spadkowych. W tej chwili trwa walka z oporem w okolicy 5,45 zł. Na razie nie udało się go przebić i mieliśmy dwuświecowe cofnięcie. Zatrzymało się ono na w okolicy strefy wsparcia. W interesie byków jest oczywiście utrzymanie tego wsparcia. Jeśli udałoby się je utrzymać, to mogłoby się zrobić tzw. „uszko” przed wybiciem. Takie „uszka” mają tę zaletę, że wchodząc po wybiciu można ustawić stosunkowo bliskiego stop lossa. Jeśli jednak obecne wsparcie zostanie przełamane, to możliwe będzie zejście do kolejnych wsparć. Pierwsze z nich będzie w okolicy 5 zł, a kolejne w okolicy 4,80 zł. Długoterminowy trend wzrostowy będzie oczywiście wciąż zachowany ale konsolidacja może zostać przedłużona.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.